Highland Life logo
A great place to live, work and play


Witamy w Badenoch i Strathspey

Biura Porad Obywatelskich / Centra Wypoczynkowe i Baseny / Biblioteki / Szkoły / Użyteczne linki

 

Okręg ten jest bramą do regionu Highland. Znajduje się tu również drugi co do wielkości park narodowy - w Cairngorms. Cairngorms są największym pasmem górskim w Wielkiej Brytanii, nie licząc pojedynczego szczytu – Ben Nevis, znajdującego się w regionie Lochaber. Turystyka górska jest jedną z największych atrakcji, na równi z wędkarstwem na obfitującej w łososie rzece Spey, sportami wodnymi, golfem i obserwowaniem ptactwa. Inwestycje poczynione w Aviemore nadały regionowi gospodarczego przyśpieszenia.

 

Miejscowe Biuro Porad Obywatelskich

 

Community Advice and information Service

2 Inverewe

Grampian Road

Aviemore

 

Tel: 01479 810919

 

Centra wypoczynkowe i baseny

 

Badenoch Centre (brak basenu)
Spey Street,
Kingussie,
PH21 1EH
Tel: 01540 662485

Kierownik: Paul MacArthur

 

Pływanie jest dostępne w Macdonald Highland Resort, Aviemore, PH22 1PN (tel: 0845 608 3734). Basen jest sponsorowany przez Radę Regionu Highland (Council).

Dzięki temu mieszkańcy regionu maja dostęp do niego po obniżonych cenach. Aby uzyskać te obniżkę mieszkańcy muszą posiadać kartę High Life, dostępną w Aviemore Service Point lub w jakiejkolwiek placówce High Life, znajdującej się w regionie. Highland.

Dalsze informacje na ten temat można uzyskać na stronie www.aviemorehighlandresort.com

 

 

Biblioteki

 

Aviemore Library
Units 1 & 2
Market Hall
Aviemore
Badenoch & Strathspey
PH22 1RH

Telefon: 01479 811113

E-mail: aviemore.library@highland.gov.uk

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

zamknięte

Wtorek

14.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Środa

10.00 - 12.30, 14.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Czwartek

zamknięte

Piątek

10.00 - 12.30, 14.00 - 17.00

Sobota

zamknięte

 

Badenoch Library
Badenoch Centre
Spey Street
Kingussie
Badenoch & Strathspey
PH21 1EH

Telefon: 01540 661596
Faks: 01540 662345

 

Grantown on Spey Library
YMCA Building
80 High Street
Grantown on Spey
Badenoch & Strathspey
PH26 3EL

Telefon: 01479 873175
Faks: 01479 873175

E-mail: grantown.library@highland.gov.uk

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

13.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Wtorek

zamknięte

Środa

13.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Czwartek

zamknięte

Piątek

10.00 - 12.00, 13.00 - 17.00

Sobota

10.00 - 12.00

 

E-mail: badenoch .library@highland.gov.uk

 

 

Godziny otwarcia:

 

Poniedziałek 13.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Wtorek 10:00 – 13:00

Środa 10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00

Czwartek 13.00 - 17.00, 18:00 - 20:00

Piątek 10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00

Sobota Zamknięte

 

 

Szkoły

Abernethy Primary

Nethybridge PH25 3ED
H Edge
Tel/Faks: 01479 821274
e-mail: abernethy.primary@highland.gov.uk

 

Alvie Primary, Kincraig, Kingussie PH21 1ND
Mrs H Brown
Tel/Faks: 01540 651238
e-mail: alvie.primary@highland.gov.uk

 

Aviemore Primary, Milton Park, Aviemore PH22 1RR
Ms R Smith
Tel: 01479 810343 Faks: 01479 810980
e-mail: aviemore.primary@highland.gov.uk

 

Carrbridge Primary, Main Road, Carrbridge PH23 3AF
Mrs J Offord
Tel/Faks: 01479 841249
e-mail: carrbridge.primary@highland.gov.uk

 

Dalwhinnie Primary, Dalwhinnie PH19 1AB
Mrs K Craig - Acting
Tel/Faks: 01528 522228
e-mail: dalwhinnie.primary@highland.gov.uk

 

Deshar Primary, Boat of Garten PH24 3BU
H Edge - Acting HT Cluster
Tel/Faks: 01479 831226
e-mail: deshar.primary@highland.gov.uk

 

Gergask Primary, Laggan Bridge, Newtonmore PH20 1AH
Mrs R Dickson
Tel/Faks: 01528 544272
e-mail: gergask.primary@highland.gov.uk

 

Grantown Grammar School, Cromdale Rd, Grantown PH26 3HU
M C MacLennan
Tel: 01479 872649 Faks: 01479 873649
e-mail: grantown.grammar@highland.gov.uk

 

Grantown Primary, South Street, Grantown on Spey PH26 3HZ
Miss M Robertson
Tel: 01479 872525 Faks: 01479 873664
e-mail: grantown.primary@highland.gov.uk

 

Kingussie High School, Ruthven Road, Kingussie PH21 1ES
E Broadley
Tel: 01540 661475 Faks: 01540 661123
e-mail: kingussie.high@highland.gov.uk

 

Kingussie Primary, Station Road, Kingussie PH21 1EN
Mrs P Lockhart
Tel/Faks: 01540 661354
e-mail: kingussie.primary@highland.gov.uk

 

Newtonmore Primary, Main Street, Newtonmore PH20 1DN
Mrs K Craig - Acting
Tel/Faks: 01540 673252
e-mail: newtonmore.primary@highland.gov.uk

 

 

 

Użyteczne linki

Highlands & Islands Enterprise Moray http://www.hie.co.uk/moray/

 

Visit Aviemore, with local community information http://www.visitaviemore.co.uk/

 

This page was last updated on 19.12.2006. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme