Highland Life logo
A great place to live, work and play


Witamy na Sky i w Lochalsh

Biura Porad Obywatelskich / Centra Wypoczynkowe i Baseny / Biblioteki / Szkoły / Użyteczne linki

Wyspa Sky jest popularnym celem wypraw turystycznych dla jej malowniczego krajobrazu, zdominowanego przez łańcuch górski Cuillin. Turystyka, leśnictwo, rybołówstwo przybrzeżne oraz hodowla stanowią główne źródło dochodów mieszkańców. Z lądu na wyspę można się dostać przez most Sky (Sky Bridge) a operująca sezonowo linia promowa łączy Sky z Western Islands, Mallaig and Lochalsh

Atrakcją regionu jest nie tylko naturalne piękno wyspy Sky, ale również zamki – Eilean Donan Castle niedaleko Kyle oraz Dunvegan Castle, prastara siedziba rodu Macleod’ów ze Sky. Region jest również ostoją języka Gaelic a UHI Gaelic College ma swoją siedzibę w Sabhal Mor Ostaig pod Armadale.

 

Miejscowe Biuro Porad Obywatelskich

 

Skye and Lochalsh Citizens Advice Bureau

The Green

Portree, Isle of Skye

IV51 9BT

Tel: 01478-612032

Faks: 01478-612897

Email: info@skyecab.casonline.org.uk

 

Jak dojechać:

Znajduje się 50 metrów od przejścia dla pieszych.

 

Informacje:

Biuro Porad Obywatelskich Sky and Lochalsh obsługuje klientów w wielu językach, w tym w Gaelic.

 

Godziny otwarcia:

W poniedziałki, wtorki i czwartki od 10.00 do 13.00 i od 14.00 do 16.30

We wtorki i piątki od 10.00 do 13.00

Zamknięte w soboty i niedziele.

 

Centra wypoczynkowe i baseny

Isle of Skye Swimming Pool
Camanachd Square
Portree
IV51 9BW

Tel: 01478 612655

Kierownik: Jim Ronald

 

Lochalsh Leisure Centre
Douglas Park,
Kyle of Lochalsh,
IV40 8AB
Tel: 01599 534848

Biblioteki

Broadford / Kyle of Lochalsh / Plockton / Portree

 

Broadford Library
Old Quarry Industrial Estate
Broadford
Isle of Skye IV49 9AB

Telefon: 01471 820075
Faks: 01471 820076

E-mail: broadford.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

zamknięte

Wtorek

10.30 – 14.00, 15.00 – 17.00

Środa

10.30 – 14.00, 15.00 – 17.00

Czwartek

10.30 – 14.00, 15.00 – 17.00

Piątek

10.30 – 14.00, 15.00 – 17.00

Sobota

zamknięte

 

Kyle of Lochalsh Library
Main Street
Kyle of Lochalsh
Skye & Lochalsh IV40 8BY

Telefon/Faks 01599 534146

E-mail: kyle.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

zamknięte

Wtorek

13.00 – 15.00, 18.00 – 20.00

Środa

zamknięte

Czwartek

zamknięte

Piątek

10.00 – 14.00, 16.00 – 18.00

Sobota

zamknięte

 

Plockton Library
Village Hall
Harbour Street
Plockton
Skye & Lochalsh
IV52 8TG

Telefon: 01599 544718
Faks: 01599 544718

E-mail: plockton.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

14.00 – 17.00

Wtorek

10.00 – 12.00

Środa

14.00 – 17.00

Czwartek

18.00 – 20.00

Piątek

zamknięte

Sobota

zamknięte

 

 

Portree Library
Bayfield Road
Portree
Isle of Skye
Skye & Lochalsh IV51 9EL

Telefon: 01478 612697
Faks: 01478 613314

E-mail: portree.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

13.00 – 20.00

Wtorek

zamknięte

Środa

13.00 – 20.00

Czwartek

10.00 – 17.00

Piątek

10.00 – 17.00

Sobota

10.00 – 13.00

 

 

Szkoły

Auchtertyre Primary, Auchtertyre, Balmacara, Kyle IV40 8EG
A Earnshaw
Tel: 01599 566209 Faks: 01599 566201
e-mail: auchtertyre.primary@highland.gov.uk

 

Borrodale Primary, Glendale, Isle of Skye IV55 8WL
Mrs D MacInnes
Tel/Faks: 01470 511253
e-mail: borrodale.primary@highland.gov.uk

 

Broadford Primary, Broadford, Isle of Skye IV49 9AQ
J G Wyness, Bed
Tel: 01471 822453 Faks: 01463 239201
e-mail: broadford.primary@highland.gov.uk

 

Carbost Primary, Carbost, Isle of Skye IV47 8SR
Mrs I Kerr - Acting
Tel/Faks: 01478 640237
e-mail: carbost.primary@highland.gov.uk

 

Dunvegan Primary, Dunvegan, Isle of Skye IV55 8GU
Mrs D McInnes
01470 521307
e-mail: dunvegan.primary@highland.gov.uk

 

Edinbane Primary, by Portree, Isle of Skye IV51 9PW
Mrs D McInnes - Acting
Tel/Faks: 01470 582229
e-mail: edinbane.primary@highland.gov.uk

 

Elgol Primary, Broadford, Isle of Skye IV49 9BJ
Mrs P Anderson
Tel/Faks: 01471 866234
e-mail: elgol.primary@highland.gov.uk

 

Glenelg Primary, by Kyle IV40 8LA
Mrs C Quinn
Tel/Faks: 01599 522252
e-mail: glenelg.primary@highland.gov.uk

 

Kilmuir Primary, Portree, Isle of Skye IV51 9UB
Mrs H Hunter
01470 552271
e-mail: kilmuir.primary@highland.gov.uk

 

Knockbreck Primary, Hallin, Dunvegan, Isle of Skye IV55 8GP
Mrs M Nicolson – Acting
Tel: 01470 592258 Faks: 01470 592268
e-mail: knockbreck.primary2@highland.gov.uk

 

Kyle Primary, Kyle of Lochalsh IV40 8LG
Mrs C Ross
Tel: 01599 534194 Faks: 01599 534654
e-mail: kyle.primary@highland.gov.uk

 

Kyleakin Primary, Kyleakin, Isle of Skye IV41 8PH
Mrs C Ross - Acting
Tel: 01599 534150 Faks: 01599 534065
e-mail: kyleakin.primary@highland.gov.uk

 

Loch Duich Primary, Inverinate, Kyle of Lochalsh IV40 8HE
A Earnshaw - Acting
Tel/Faks: 01599 511379
e-mail: lochduich.primary@highland.gov.uk

 

Macdiarmid Primary, Skeabost Bridge, Portree, Isle of Skye IV51 9PD
Ms M Nicolson
Tel: 01470 532229 Faks: 01470 532442
e-mail: macdiarmid.primary@highland.gov.uk

 

Plockton High School, Plockton, Ross-shire IV52 8TU
D J Ferguson, MA, Med
Tel: 01599 530800 Faks: 01599 544439
e-mail: plockton.high@highland.gov.uk

 

Plockton Primary, Plockton IV52 8TW
N MacKinnon
Tel: 01599 544346 Faks: 01599 544431
e-mail: plockton.primary@highland.gov.uk

 

Portree High School, Viewfield Road, Portree, Isle of Skye IV51 9ET
J G Howieson, MA
Tel: 01478 612030 Faks: 01478 612154
e-mail: portree.high@highland.gov.uk

 

Portree Primary, Blaven Road, Portree, Isle of Skye IV51 9PH
J Finlayson
Tel: 01478 613130 Faks: 01478 613357
e-mail: portree.primary@highland.gov.uk

 

Raasay Primary, Isle of Raasay, by Kyle IV40 8PB
Mrs I Kerr - Acting
Tel: 01478 660219 Faks: 01478 660219
e-mail: raasay.primary@highland.gov.uk

 

Sleat Primary, Teangue, Isle of Skye IV44 8RF
Mrs J MacLeod
Tel: 01471 844326 Faks: 01471 844413
e-mail: sleat.primary@highland.gov.uk

 

Staffin Primary, Staffin, Isle of Skye IV51 9JX
Mrs I Kerr - Acting
Tel/Faks: 01470 562273
e-mail: staffin.primary@highland.gov.uk

 

Struan Primary, Struan, Isle of Skye IV56 8FB
Miss C MacLennan
Tel: 01470 572272 Faks: 01470 572354
e-mail: struan.primary@highland.gov.uk

 

Uig Primary, Uig, by Portree, Isle of Skye IV51 9YD
Mrs M Holt
01470 542354
e-mail: uig.primary@highland.gov.uk

 

 

Użyteczne linki

Highland Council pages on Skye and Lochalsh

http://www.highland.gov.uk/yourcouncil/highlandfactsandfigures/

thehighlandcouncilareas/skyeandlochalsh/

 

Highlands and Islands Enterprise Skye and Lochalsh

http://www.hie.co.uk/sale

 

Lochalsh.com website http://www.lochalsh.com/home.html

This page was last updated on 19.12.2006. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme