Highland Life logo
A great place to live, work and play


Witamy w Inverness

Informacyjny pakiet powitalny / Biuro Porad Obywatelskich / Centra wypoczynkowe i baseny / Biblioteki / Szkoły / Użyteczne linki

 

 

Inverness jest miastem w regionie Highland. Będziecie tam serdecznie przywitani – bez względu na cel waszego przyjazdu.Jesteśmy narodem przyjaznym i uczynnym. Uwielbiamy „craic” (gaelickie słowo, oznaczające życzliwą pogawędkę).Inverness to miejsce wyjątkowe. To tu można pracować pełną parą i żyć pełnią życia.Jesteśmy otwarci na nowe idee, nowych ludzi i nowe przedsięwzięcia.

Więcej o Inverness można dowiedzieć się z miejskiej strony internetowej.

 

 

Dostęp do naszego Pakietu Informacyjnego dla pracowników zagranicznych można uzyskać ze strony Inverness and East Highlands Enterprise company. Serwis HIE Inverness and East Highlands website jest również znakomitym źródłem informacji, dotyczących miejscowej gospodarki.

 

Inverness Polish Association
Room 32 , Fourth Floor
Inverness Polish Association
Albyn House
37A Union Street
Inverness IV11PP

01463 223223

Helpline 07979 423140

 

Miejscowe Biuro Porad Obywatelskich

Raigmore Hospital Citizen Advice Bureau

Raigmore Hospital

Old Perth Road

Inverness IV2 3UJ

Tel: 01463-706014

Fax: 01463-706102

Email: bureau@raigmorehospitalcab.casonline.org.uk

Serwis internetowy: http://www.nesscab.co.uk/raigmore.htm

 

Godziny otwarcia:

W poniedziałki biuro jest nieczynne.

Wtorki – środy 10.00 – 16.30

Od piątku do niedzieli biuro jest nieczynne.

 

 

Inverness City Citizens Advice Bureau

103 Academy Street

Inverness IV1 1LX

Tel: 01463-235345

Fax: 01463-714272

 

Jak dojechać: Biuro położone jest naprzeciwko Taxi Office, na końcu Academy Street, oddalonym od High Street.

Email: enquiries@invernesscab.casonline.org.uk

Serwis internetowy: http://www.nesscab.co.uk

 

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku 10.00 – 13.00

W weekendy biuro jest zamknięte.

 

 

Centra wypoczynkowe i baseny

Culloden Academy Community Complex
Keppoch Road,
Culloden,
Inverness,
IV1 2JZ
Tel: 01463 792794
Kierownik: Sandra Morrison

 

Craigmonie Centre (Nie ma basenu)
Glen Urquhart High School,
Drumnadrochit,
IV63 6XA
Tel: 01456 459224
Kierownik: Fran Davidson
Serwis internetowy: www.craigmoniecentre.co.uk

 

Inverness Leisure
Bught Park,
Inverness,
IV3 5SS
Tel: 01463 667500
Serwis internetowy: www.invernessleisure.co.uk

 

 

 

Biblioteki

 

Biblioteka w Inverness

Farraline Park
Inverness
IV1 1NH

Telefon: 01463 236463
Fax: 01463 237001

E-mail: inverness.library@highland.gov.uk

 

Ardersier Library & Service Point
Old School
Station Road
Ardersier
Inverness IV1 2SU

Telefon: 01667 462658
Fax: 01667 462658

E-mail: ardersier.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

12.00 - 17.00

Wtorek

zamknięte

Środa

10.00 - 13.00

Czwartek

zamknięte

Piątek

12.00 - 17.00

Sobota

10.00 - 13.00

 

Beauly Library
Phipps Institute
Beauly
Inverness IV4 7EH

Telefon: 01463 782930
Fax: 01463 782930

E-mail: beauly.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

17.00 - 20.00

Wtorek

10.00 - 12.30

Środa

12.00 - 14.30

Czwartek

14.00 - 17.00

Piątek

zamknięte

Sobota

10.00 - 13.00

 

 

Culloden Library
Keppoch Road
Culloden
Inverness IV1 7LL

Telefon: 01463 792531
Fax: 01463 793162

E-mail: culloden.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 - 13.00, 15.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Wtorek

10.00 - 13.00, 15.00 - 17.00

Środa

10.00 - 13.00, 15.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Czwartek

zamknięte

Piątek

10.00 - 13.00, 15.00 - 17.00

Sobota

10.00 - 13.00

 

Glen Urquhart Library & Learning Centre
Drumnadrochit
Inverness-shire
IV63 6XA

Telefon w UK: 01456 459223

E-mail: glenurquhart.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

14.00 - 17.00

Wtorek

09.00 - 13.00, 18.00 - 20.00

Środa

14.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Czwartek

15.30 - 20.00

Piątek

09.00 - 13.00

Sobota

10.00 - 13.00

 

Szkoły

 

Aldourie Primary, Aldourie, Inverness IV2 6DP
Mrs J MacBeath
Tel: 01463 751272
e-mail: aldourie.primary@highland.gov.uk

 

Ardersier Primary, Cameron Drive, Ardersier IV2 7SW
Mr James Lyon
Tel/Fax: 01667 462344
e-mail: ardersier.primary@highland.gov.uk

 

Balloch Primary, Culloden Road, Balloch, Inverness IV2 7HQ
Mrs C Scott
Tel: 01463 790287 Fax: 01463 794915
e-mail: balloch.primary@highland.gov.uk

 

Balnain Primary, Inverness IV3 6TJ
Mrs M Livingstone
Tel: 01456 476262
e-mail: balnain.primary@highland.gov.uk

 

Beauly Primary, Croyard Road, Beauly IV4 7DJ
Mrs Margaret Matheson - Acting
Tel: 01463 782576
e-mail: beauly.primary@highland.gov.uk

 

Bishop Eden’s Primary, 73 King Street, Inverness IV3 5HX
Mrs E MacKay
Tel: 01463 237103
e-mail: bishopeden.primary@highland.gov.uk

 

Cannich Bridge Primary, Cannich, Beauly IV4 7LN
S Fraser - Acting
Tel: 01456 415304
e-mail: cannichbridge.primary@highland.gov.uk

 

Cauldeen Primary, Mackay Road, Inverness IV2 4HZ
G Glass
Tel: 01463 235905
e-mail: cauldeen.primary@highland.gov.uk

 

Central Primary, Kenneth Street, Inverness IV3 5DW
Mrs I Gilroy
Tel: 01463 233906 Fax: 01463 714610
e-mail: central.primary@highland.gov.uk

 

Charleston Academy, Kinmylies, Inverness IV3 8ET
C MacSween
Tel: 01463 234324 Fax: 01463 715352
e-mail: charleston.academy@highland.gov.uk

 

Cradlehall Primary, Westhill, Inverness IV2 5DB
L Sutherland
Tel: 01463 791195 Fax: 01463 791923
e-mail: cradlehall.primary@highland.gov.uk

 

Crown Primary, Kingsmills Road, Inverness IV2 3JT
Mrs L Cowie
Tel: 01463 233879 Fax: 01463 239201
e-mail: crown.primary@highland.gov.uk

 

Croy Primary, Croy, Inverness IV2 5PG
Ms R Binks
Tel: 01667 493356 Fax: 01667 493677
e-mail: croy.primary@highland.gov.uk

 

Culloden Academy, Keppoch Road, Culloden, Inverness IV2 7JZ
S Dowds
Tel: 01463 790851 Fax; 01463 790061
e-mail: culloden.academy@highland.gov.uk

 

Dalneigh Primary, St Ninian Drive, Inverness IV3 5AU
Mrs A Clunas
Tel: 01463 232636 Fax: 01463 226923
e-mail: dalneigh.primary@highland.gov.uk

 

Daviot Primary, Daviot, Inverness IV2 5XL
Ms R Mohin
Tel: 01463 772226
e-mail: daviot.primary@highland.gov.uk

 

Dochgarroch Primary, Dochgarroch, Inverness IV3 8JG
Mrs P Hossack
Tel: 01463 861240
e-mail: dochgarroch.primary@highland.gov.uk

 

Drakies Primary, Drumossie Avenue, Inverness IV2 3SG
Miss S Kelly
Tel: 01463 236032 Fax: 01463 236291
e-mail: drakies.primary@highland.gov.uk

 

Drummond School, Drummond Road, Inverness IV2 4NZ
R McKendrick
Tel: 01463 233091 Fax: 01463 713106
e-mail: drummond.school@highland.gov.uk

 

Duncan Forbes Primary, Culloden, Inverness IV2 7NY
Mrs E Stewart
Tel: 01463 791897 Fax: 01463 794227
e-mail: duncanforbes.primary@highland.gov.uk

 

Farr Primary, Farr, Inverness IV1 2XA
Mrs S Lamont
Tel/Fax: 01808 521246
e-mail: farrinv.primary@highland.gov.uk

 

Foyers Primary, Foyers IV1 2XU
Mrs M Brown
Tel/Fax: 01456 486612
e-mail: foyers.primary@highland.gov.uk

 

Glen Urquhart High School, Drumnadrochit IV63 6XA
G MacLean
Tel: 01456 459134 Fax: 01456 459229
e-mail: glenurquhart.high@highland.gov.uk

 

Glenurquhart Primary, St Drostans, Drumnadrochit IV63 6UT
Miss L Oliver
Tel: 01456 450458
e-mail: glenurquhart.primary@highland.gov.uk

 

Hilton Primary, Temple Crescent, Inverness IV2 4TP
I Kyle
Tel: 01463 230435
e-mail: hilton.primary@highland.gov.uk

 

Holm Primary, Stratherrick Road, Inverness IV2 4YL
Mrs M Hay
Tel: 01463 232697 Fax: 01463 225510
e-mail: holm.primary@highland.gov.uk

 

Inverness High School, Montague Row, Inverness IV3 5DZ
R R Cunningham
Tel: 01463 233586 Fax: 01463 243113
e-mail: inverness.high@highland.gov.uk

 

Inverness Royal Academy, Culduthel Road, Inverness IV2 6RE
J Considine
Tel: 01463 222884 Fax: 01463 243591
e-mail: inverness.royal@highland.gov.uk

 

Kilchuimen Academy, Station Road, Fort Augustus, PH32 4DL
Ms M Gibbons
Tel: 01320 366296 Fax: 01320 366439
e-mail: kilchuimen.academy@highland.gov.uk

 

Kilchuimen Primary, Station Road, Fort Augustus, PH32 4DL
Ms A Cryans - Acting
Tel: 01320 366756 Fax: 01320 366439
e-mail: kilchuimen.primary@highland.gov.uk

 

Kinmylies Primary, Assynt Road, Inverness IV3 8PB
Mrs P Green
Fax: 01463 239720 Fax: 01463 242618
e-mail: kinmylies.primary@highland.gov.uk

 

Kirkhill Primary, St Mary’s Road, Kirkhill IV5 7NX
Mrs C Ford
Tel: 01463 831543 Fax: 01463 831544
e-mail: kirkhill.primary@highland.gov.uk

 

Lochardil Primary, Inverness IV2 4LB
E H Mackie
Tel: 01463 230250
e-mail: lochardil.primary@highland.gov.uk

 

Merkinch Primary, Telford Road, Inverness IV3 8HY
Mrs S Morrison
Tel: 01463 232962 Fax: 01463 239635
e-mail: merkinch.primary@highland.gov.uk

 

Merkinch Nursery School, Coronation Park, Inverness IV3 8AD
Mrs R Ross- Acting
Tel: 01463 238740
e-mail: merkinch.nursery@highland.gov.uk

 

Millburn Academy, Diriebught Road, Inverness IV2 3QR
G C Spence
Tel: 01463 233573 Fax: 01463 232933
e-mail: millburn.academy@highland.gov.uk

 

Muirtown Primary, King Brude Road, Inverness IV3 8LU
Miss F Neilson
Tel: 01463 239537 Fax: 01463 716740
e-mail: muirtown.primary@highland.gov.uk

 

Raigmore Primary, King Duncan’s Road, Inverness IV2 3UG
Mrs M Leslie
Tel: 01463 234971 Fax: 01463 718781
e-mail: raigmore.primary@highland.gov.uk

 

Smithton Primary, Smithton, Inverness IV2 7PD
Mrs M Matheson - Acting
Tel: 01463 791606 Fax: 01463 794784
e-mail: smithton.primary@highland.gov.uk

 

St. Joseph’s R.C. Primary, King Street, Inverness IV3 5DG
Mrs C Cameron
Tel: 01463 231837 Fax: 01463 729658
e-mail: stjosephsrc.primary@highland.gov.uk

 

Strathdearn Primary, Tomatin, IV13 7YN
Miss K McConnell
Tel: 01463 226197 Fax: 01463 226061
e-mail: strathdearn.primary@highland.gov.uk

 

Stratherrick Primary, Gorthleck, Inverness IV2 6UJ
Ms A Cryans
Tel: 01456 486630
e-mail: stratherrick.primary@highland.gov.uk

 

Teanassie Primary, by Beauly IV4 7AE
D Martin - Acting
Tel: 01463 782581 Fax: 01463 783286
e-mail: teanassie.primary@highland.gov.uk

 

Tomnacross Primary, Kiltarlity, Beauly IV4 7HW
G Bell
Tel: 01463 741497 Fax: 01463 741497
e-mail: tomnacross.primary@highland.gov.uk

 

 

 

Useful links

HIE Inverness and East Highlands Migrant Worker Information Pack

http://www.hie.co.uk/INE/Migrant-worker-information-pack.pdf

 

HIE Inverness and East Highlands Enterprise Company

http://www.hie.co.uk/inbse

 

City of Inverness

http://www.inverness-scotland.com/welcome-inverness.asp

 

Highland Council pages on Inverness

http://www.highland.gov.uk/yourcouncil/highlandfactsandfigures/thehighlandcouncilareas/inverness/

 

Inverness Polish Association

www.polness.org.uk

This page was last updated on 04.01.07. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme