Highland Life logo
A great place to live, work and play


Witamy w Sutherland

Centra Wypoczynkowe i Baseny / Biblioteki / Szkoły / Użyteczne linki

 

Sutherland jest największym okręgiem w regionie Highlands. Charakteryzują go piaszczyste plaże, leżące u stóp skalistych klifów oraz wspaniałe łańcuchy górskie. Dzięki wielomilionowym inwestycjom, miasteczka Kinlochbervie i Lochinver zamieniono w jedne z największych portów rybołówstwa morskiego w UK.

 

Centra wypoczynkowe i baseny

Sutherland Swimming Pool
Back Road
Golspie
KW10 6RA
Tel: 01408 633437
Kierownik: Lisa Hay

 

 

North Coast Leisure Pool
Bettyhill
KW14 6SS
Tel: 01641 521400

 

Assynt Leisure Sport, Youth and Learning Centre (No Swimming Pool!)
Culag Harbour,
Lochinver,
IV27 4LQ
Tel: 01571 844123

Serwis internetowy: www.assyntleisure.co.uk

 

 

Biblioteki

 

Dornoch Library
Carnegie Buildings
High Street
Dornoch
Sutherland IV25 3SH

Telefon: 01862 811079
Fax: 01862 811079

dornoch.library@highland.gov.uk

Bettyhill Library & Service Point
Naver Teleservice Centre
Bettyhill
Sutherland
KW14 7SS

Telefon: 01641 521242

E-mail: bettyhill.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

09.00 – 12.30

Wtorek

09.00 – 12.30

Środa

09.00 – 12.30

Czwartek

09.00 – 12.30

Piątek

09.00 – 12.30

Sobota

zamknięte

 

Bonar Bridge Library
Carnegie Library
West End
Bonar Bridge
Sutherland IV24 3EA

Telefon: 01863 766838
Fax: 01863 766838

E-mail: bonarbridge.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 – 12.30, 14.30 – 17.00

Wtorek

10.00 – 12.30

Środa

10.00 – 12.30

Czwartek

10.00 – 12.30, 17.30 – 20.00

Piątek

10.00 – 12.30

Sobota

zamknięte

 

Brora Cultural Centre & Library
Gower Street
Brora
Sutherland KW9 6PD

Telefon: 01408 621128
Fax: 01408 622064

E-mail: brora.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

13.00 – 17.00, 18.00 – 20.00

Wtorek

10.00 – 12.30, 14.00 – 17.00

Środa

zamknięte

Czwartek

14.00 – 17.00, 18.00 – 20.00

Piątek

10.00 – 12.30, 13.30 – 16.30

Sobota

zamknięte

 

Dornoch Library
Carnegie Buildings
High Street
Dornoch
Sutherland IV25 3SH

Telefon: 01862 811079
Fax: 01862 811079

dornoch.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 – 12.00, 13.00 – 17.00

Wtorek

09.00 – 13.00, 18.00 – 20.00

Środa

14.00 – 17.00, 18.00 – 20.00

Czwartek

zamknięte

Piątek

09.00 – 13.00, 14.00 – 17.00

Sobota

zamknięte

 

Golspie High School
Sutherland KW10 6RA

Telefon: 01408 634084

golspie.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

zamknięte

Wtorek

13.30 – 17.00, 18.00 – 20.00

Środa

zamknięte

Czwartek

10.00 – 12.00, 13.30 – 17.00

Piątek

14.00 – 17.00, 18.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 12.00

 

Helmsdale Library & Service Point
Community Centre
Dunrobin Street
Helmsdale
Sutherland KW8 6JX

Telefon: 01431 821742

helmsdale.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 – 12.00, 15.00 – 17.00, 18.00 – 20.00

Wtorek

10.00 – 12.30

Środa

10.00 – 12.30

Czwartek

10.00 – 12.30

Piątek

10.00 – 12.00, 15.00 – 17.00

Sobota

zamknięte

 

Lairg Library
Main Street
Lairg
Sutherland IV27 4DD

Telefon: 01549 402577

E-mail: lairg.library@highland.gov.uk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 – 12.00, 14.30 – 17.00

Wtorek

14.30 – 17.00 – 18.00 – 20.00

Środa

zamknięte

Czwartek

10.00 – 12.00, 14.30 – 17.00

Piątek

14.30 – 17.00 – 18.00 – 20.00

Sobota

zamknięte

 

 

Szkoły

Achfary Primary, by Lairg IV27 4PQ
Mrs L Gill
Tel: 01971 500260
e-mail: achfary.primary@highland.gov.uk

Altnaharra Primary, Altnaharra, by Lairg IV27 4UE
Miss I M Gillies
Tel: 01549 411244
e-mail: altnaharra.primary@highland.gov.uk

Bonar Bridge Primary, Bonar Bridge IV24 3AP
Mrs A Taylor
Tel: 01863 766221 Fax: 01863 766195
e-mail: bonarbridge.primary@highland.gov.uk

Brora Primary, Brora, Sutherland KW9 6PF
Mrs D Carney
Tel: 01408 621441
e-mail: brora.primary@highland.gov.uk

Dornoch Academy, Evelix Road, Dornoch IV25 3HR
J H Garvie, BSc
Tel: 01862 810246 Fax: 01862 811128
e-mail: dornoch.academy@highland.gov.uk

Dornoch Primary, Evelix Road, Dornoch IV25 3HR
Ms J Mason
Tel: 01862 810180 Fax: 01862 810180
e-mail: dornoch.primary@highland.gov.uk

Durness Primary, Durness, by Lairg IV27 4PN
G K Bruce
Tel: 01971 511237
e-mail: durness.primary@highland.gov.uk

Edderton Primary, Edderton, Tain IV19 1LF
Mrs C Gordon
Tel: 01862 821260
e-mail: edderton.primary@highland.gov.uk

Farr High & Farr Primary School, Bettyhill, KW14 7SS
J Johnston
Tel: 01641 521217 Fax: 01641 521203
e-mail Farr high: farr.high@highland.gov.uk
e-mail Farr Primary: farr.primary@highland.gov.uk

Gledfield Primary, Ardgay IV24 3BN
A J M Hill, BA
Tel: 01863 766580
e-mail: gledfield.primary@highland.gov.uk

Golspie High, Golspie KW10 6RF
W B Irwin
Tel: 01408 633451 Fax: 01408 633833
e-mail: golspie.high@highland.gov.uk

Golspie Primary, Golspie, Sutherland KW10 6RW
Mrs D Murray
Tel: 01408 633520 Fax: 01408 633985
e-mail: golspie.primary@highland.gov.uk

Helmsdale Primary, Helmsdale, Sutherland KW8 6JW
S T Gillies, BA
Tel: 01431 821244
e-mail: helmsdale.primary@highland.gov.uk

Kinbrace Primary, Kinbrace KW11 6UB
Mrs A E Millar
Tel: 01431 831243
e-mail: kinbrace.primary@highland.gov.uk

Kinlochbervie High, Manse Road, Kinlochbervie IV27 4RG
I Smith, BSc, PhD
Tel: 01971 521767 Fax: 01971 521419
e-mail: kinlochbervie.high@highland.gov.uk

Kinlochbervie Primary, Manse Road, Kinlochbervie IV27 4RA
Mrs J Bruce
Tel: 01971 521223
e-mail: kinlochbervie.primary@highland.gov.uk

Lairg Primary, Lairg IV27 4DD
Miss I M Gillies
Tel: 01549 402345
e-mail: lairg.primary@highland.gov.uk

Lochinver Primary, Lochinver, by Lairg IV27 4LH
Mrs C Warwick
Tel: 01571 844235 Fax: 01571 844483
e-mail: lochinver.primary@highland.gov.uk

Melvich Primary, by Thurso KW14 7YL
A MacKay/G Paterson
Tel: 01641 531200
e-mail: melvich.primary@highland.gov.uk

Rogart Primary, Rogart IV28 3XF
Mrs A Law
Tel: 01408 641335
e-mail: rogart.primary@highland.gov.uk

Rosehall Primary, Altas, by Lairg IV27 4EU
Mrs J Hunter
Tel: 01549 441214
e-mail: rosehall.primary@highland.gov.uk

Scourie Primary, by Lairg IV27 4TG
Mrs L Kerr
Tel: 01971 502282
e.mail: scourie.primary@highland.gov.uk

Stoer Primary, Stoer, by Lairg IV27 4JE
Ms A Macleod
Tel/Fax: 01571 855247
e-mail: stoer.primary@highland.gov.uk

Tongue Primary, by Lairg IV27 4XL
G K Bruce
Tel: 01847 611208
e-mail: tongue.primary@highland.gov.uk

 

 

 

Użyteczne linki

HIE Caithness and Sutherland http://www.hie.co.uk/case

Highland Council pages on Sutherland

http://www.highland.gov.uk/yourcouncil/highlandfactsandfigures/

thehighlandcouncilareas/sutherland/

 

This page was last updated on 19.12.2006. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme