Highland Life logo
A great place to live, work and play


Witamy w Lochaber

Informacyjny pakiet powitalny / Biuro Porad Obywatelskich / Centra wypoczynkowe i baseny / Biblioteki / Szkoły / Użyteczne linki

 

Region Lochaber jest połączeniem dzikiego piękna doliny Glencoe z pełnym życia ośrodkiem handlowym w Fort William. Jest on również miejscem dorocznych mistrzostw w crossie rowerowym a Ben Nevis jest najwyższą górą w Wielkiej Brytanii. Słynna droga Mallaig the Road to the Isles dąży ku morzu a malownicza linia kolejowa West Highland kończy tu swój bieg. Nie ma wątpliwości, że z wszystkimi tymi atrakcjami, region Lochaber jest znany jako brytyjska stolica sportów terenowych.

 

 

Władze regionu Lochaber wydały Pakiet Informacyjny dla cudzoziemców, dostępny w języku polskim and litewskim na stronie internetowej Lochaber Enterprise.

 

 

Local Citizens Advice Bureaux

 

Lochaber Citizens Advice Bureau

Dudley Road

Fort William PH33 6JB

Tel: 01397 – 705311

Fax: 01397 – 700610

Email: admin@lochabercab.casonline.org.uk

 

Godziny otwarcia:

W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 10.00 – 14.00

W środy 10.00 – 18.00

W weekendy biuro jest zamknięte.

 

Placówka:

Fishermen’s Mission

Mallaig

W pierwszą środę miesiąca w godz. 10.30 – 15.30

 

 

 

 

Centra wypoczynkowe i baseny

 

Lochaber Leisure Centre
Belford Road
Fort William
PH33 6BU

Tel: 01397 707254

Kierownik: Graham Brooks

 

Mallaig Swimming Pool
Fank Brae
Mallaig
PH41 4RQ

Tel: 01687 462229

http://www.mallaigswimmingpool.co.uk/

 

Arainn Shuaineirt (brak basenu)
Ardnamurchan High School
Strontian
PH36 4JA

Tel: 01397 709228

Kierownik: Eoghan Carmichael

 

Nevis Centre (brak basenu)
An Aird
Fort William
PH33 6AN

Tel: 01397 700707

 

 

Biblioteki

Ardnamurchan / Caol / Fort William / Kinlochleven / Knoydart / Mallaig

 

 

Ardnamurchan Community Library
Sunart Centre

Strontian
Acharacle
PH36 4JA
Telephone/Fax: 01397 709226
e-mail: ardnamurchan.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

09.00 – 16.00

Wtorek

09.00 – 16.00, 19.00 – 21.00

Środa

09.00 – 16.00

Czwartek

09.00 – 16.00, 19.00 – 21.00

Piątek

09.00 – 16.00

Sobota

14.00 – 16.00

 

Caol Library
Glenkingie Street,
Caol, Fort William,
Lochaber, PH33 7DP.

Telefon/faks w UK: 01397 702829

E-mail: caol.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

14.00 – 17.00

Wtorek

10.00 – 13.00, 16.00 – 19.00

Środa

14.00 – 17.00

Czwartek

10.00 – 13.00

Piątek

17.00 – 20.00

Sobota

zamknięte

 

Fort William Library
Airds Crossing
High Street
Fort William
Lochaber PH33 6EU

Telefon: 01397 703552
Fax: 01397 703538

E-mail: fortwilliam.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 – 20.00

Wtorek

10.00 – 18.00

Środa

10.00 – 13.00

Czwartek

10.00 – 20.00

Piątek

10.00 - 18.00

Sobota

10.00 – 13.00

 

 

 

 

Kinlochleven Library &
The Aluminium Story Visitor Centre
Linnhe Road
Kinlochleven
PH50 4RP

Telefon: 01855 831663
Fax: 01855 831663

E-mail: kinlochleven.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia, kwiecień – wrzesień:

Poniedziałek

10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00

Wtorek

10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00, 18.00 - 20.00

Środa

10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00

Czwartek

10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00

Piątek

10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00

Sobota

zamknięte

 

Knoydart Library
The Store
Inverie
Knoydart
by Mallaig
PH41 4PL

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

zamknięte

Wtorek

zamknięte

Środa

16.00 - 17.00

Czwartek

zamknięte

Piątek

zamknięte

Sobota

12.00 – 13.00

 

Mallaig Library
Mallaig and Morar Community Centre
West Bay
Mallaig
PH41 4PY

Telefon: 01687 460097

E-mail: mallaig.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

13.00 – 17.00

Wtorek

10.30 – 14.00

Środa

09.30 – 13.30

Czwartek

17.00 – 20.00

Piątek

zamknięte

Sobota

10.00 – 12.00

 

Szkoły

Achaphubuil Primary, by Fort William PH33 7AL
Mrs M J C Scott
01397 772748
e-mail: achaphubuil.primary@highland.gov.uk

 

Acharacle Primary, Acharacle, Argyll PH36 4JV
Mrs J Byrne
Tel/Fax: 01967 431645
e-mail: acharacle.primary@highland.gov.uk

 

Ardgour Primary, Ardgour, Fort William PH33 7AB
Miss M Adam
01855 841347
e-mail: ardgour.primary@highland.gov.uk

 

Ardnamurchan High, Drumnatorran, Strontian PH36 4JA
Miss C MacDonald
Tel: 01397 700105 Fax: 01397 709227
e-mail: ardnamurchan.high@highland.gov.uk

 

Arisaig Primary, Arisaig PH39 4NH
M Jones
01687 450282
e-mail: arisaig.primary@highland.gov.uk

 

Ballachulish Primary, Ballachulish PH49 4JQ
S Clark
Tel/Fax: 01855 811373
e-mail: ballachulish.primary@highland.gov.uk

 

Banavie Primary, Tomonie, Banavie, Fort William PH33 7LX
Mrs M Dunham
Tel/Fax: 01397 772402
e-mail: banavie.primary@highland.gov.uk

 

Canna Primary, Isle of Canna PH44 4RS
Mrs E Soe - Paing
01687 462471
e-mail: canna.primary@highland.gov.uk

 

Caol Primary, Glenkingie Street, Fort William PH33 7DP
Miss J Cattanach
Tel/Fax: 01397 703366
e-mail: caol.primary@highland.gov.uk

 

Duror Primary, Appin, Argyll PA38 4BW
Mrs M MacDonald
01631 740339
e-mail: duror.primary@highland.gov.uk

 

Eigg Primary, Isle of Eigg PH42 4RL
Mrs H Ibrahim
01687 482424
e-mail: eigg.primary@highland.gov.uk

 

Fort William Primary, Achintore Road,Fort William PH33 6RQ
Mrs S Commander
Tel/Fax: 01397 702329
e-mail: fortwilliam.primary@highland.gov.uk

 

Fort William R.C. Primary, Fassifern Road,Fort William PH33 6BD
Miss L Macdonald
01397 702674
e-mail: fortwilliamrc.primary@highland.gov.uk

 

Glencoe Primary, Ballachulish, Glencoe PH49 4HP
Mrs M MacDonald
01855 811359
e-mail: glencoe.primary@highland.gov.uk

 

Invergarry Primary, Invergarry PH35 4HG
Miss C Stoddart
Tel: 01809 501317 Fax: 01809 501356
e-mail: invergarry.primary@highland.gov.uk

 

Inverie Primary, Inverie, Knoydart PH41 4PL
Mrs E Klemm
01687 462226
e-mail: inverie.primary@highland.gov.uk

 

Inverlochy Primary, Inverlochy, Fort William PH33 6LS
Ms Tanya Ross
01397 702620
e-mail: inverlochy.primary@highland.gov.uk

 

Kilchoan Primary, Kilchoan, Acharacle, Argyll PH36 4LH
Mrs L McLuckie
Tel/Fax: 01972 510258
e-mail: kilchoan.primary@highland.gov.uk

 

Kinlochleven High School, Kinlochleven PH50 4QE
Mr C Millar-Craig - Acting
Tel: 01855 831273 Fax: 01855 831603
e-mail: kinlochleven.high@highland.gov.uk

 

Kinlochleven Primary, Kinlochleven PH50 4QE
Mrs C Allan
Tel: 01855 831708 Fax: 01855 831473
e-mail: kinlochleven.primary@highland.gov.uk

 

Lady Lovat Primary, Morar, Mallaig PH40 4PA
Ms M A Sutherland
01687 462127
e-mail: ladylovat.primary@highland.gov.uk

 

Lochaber High School, Fort William PH33 7ND
Mr Jim Sutherland - Acting
Tel: 01397 702512 Fax: 01397 703667
e-mail: lochaber.high@highland.gov.uk

 

Lochaline Primary, Lochaline, Morvern, by Oban PA34 5XT
K Adams
01967 421245
e-mail: lochaline.primary@highland.gov.uk

 

Lochyside R.C. Primary, Fort William PH33 7NX
Miss V M Smith
Tel: 01397 703377 Fax: 01397 706113
e-mail: lochysiderc.primary@highland.gov.uk

 

Mallaig High School, Mallaig PH41 4RG
M Sullivan
Tel: 01687 462107 Fax: 01697 462219
e-mail: mallaig.high@highland.gov.uk

 

Mallaig Primary, Mallaig PH41 4QX
Mrs J Smith
Tel: 01687 462420 Fax: 01697 462507
e-mail: mallaig.primary@highland.gov.uk

 

Muck Primary, Isle of Muck PH41 2RP
E Henderson
01687 462367
e-mail: muck.primary@highland.gov.uk

 

Roybridge Primary, Roybridge PH31 4AG
Mrs K MacGillivray
01397 712212
e-mail: roybridge.primary@highland.gov.uk

 

Rum Primary, Isle of Rum PH43 4RR
S Poole
01687 462034
e-mail: rum.primary@highland.gov.uk

 

Spean Bridge Primary, Spean Bridge PH34 4EU
Mrs K MacGillivray
01397 712914
e-mail: speanbridge.primary@highland.gov.uk

 

St. Brides Primary, Onich, Fort William PH33 6SA
Miss S M Kemp
Tel/Fax: 01855 821280
e-mail: stbrides.primary@highland.gov.uk

 

Strontian Primary, by Acharacle PH36 4JA
Mrs M V Ogilvie, LL.B.
01967 402363
e-mail: strontian.primary@highland.gov.uk

 

Upper Achintore Primary, Zetland Avenue, Fort William PH33 6LL
Miss K Kelly - Acting
01397 702059
e-mail: upperachintore.primary@highland.gov.uk

 

 

 

Użyteczne linki

Lochaber community website http://www.lochaber.com/

Highlands and Islands Enterprise Lochaber http://www.hie.co.uk/lochaber

Lochaber Welcome Pack in Latvian

http://www.hie.co.uk/LOC-Miscellaneous/Welcome-Pack-Latvian-version-2.pdf

Lochaber Welcome Pack in Polish

http://www.hie.co.uk/LOC-Miscellaneous/Welcome-Pack-1st-Polish-pub-version.pdf

 

 

This page was last updated on 19.12.2006. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk.

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme