Highland Life logo
A great place to live, work and play


Highland Life / Welcome Pack / Polski Pakiet Powitalny / Transport w regionie Highland

Transport w regionie Highland

Pociągi / Autobusy / Promy / Samoloty / Użyteczne linki

Serwis Traveline Scotland udostępnia informacje na temat wszystkich rodzajów transportu publicznego w Szkocji oraz pomaga zaplanować trasę podróży.

Pociągi

Przedsiębiorstwo First ScotRail obsługuje większość tras kolejowych w Szkocji a jego serwis internetowy jest niezwykle użytecznym źródłem informacji dla podróżujących.

Firma GNER obsługuje East Coast Main Line z Inverness i Aberdeen do Glasgow, Edynburga i dalej do Londynu.

Serwis National Rail Enquiries oferuje informacje na temat opłat, tras, i rozkładów jazdy dla całej sieci kolejowej w UK.

Serwis Trainline oferuje informacje na temat rozkładów jazdy, rezerwacje biletów i miejsc w pociągach na terenie UK.

W przypadku wcześniejszych rezerwacji często możliwe jest wykupienie biletu po obniżonej cenie.

Autobusy dalekobieżne i miejskie

Podróż autobusem jest zwykle tańsza niż pociągiem. Firmy autokarowe działające w regionie Highland to:

Citylink

Stagecoach

Rapsons

Westcoastmotors

Promy

CalMac Scottish Island Ferries –Rozkłady, rezerwacje i informacje dotyczące promów CalMac na Western Isles.

Northlink Ferries dla rejsów promowych na Orkneye i Szetlandy.

Samoloty

Port lotniczy w Inverness oferuje niezbędne informacje dotyczące lotów do i z Inverness.

Highlands and Islands Airports dysponuje informacjami na temat portów lotniczych w tym regionie.

Następujące linie obsługują loty do wielu szkockich wysp:

Loganair

Highland Airways

British Airways

Użyteczne linki

Traveline Scotland http://www.travelinescotland.com/

First ScotRailhttp://www.firstgroup.com/scotrail/index.php

GNER http://www.gner.co.uk/GNER

National Rail Enquirieshttp://ojp1.nationalrail.co.uk/en/pj/jp

Trainline http://www.thetrainline.com

Citylink http://www.citylink.co.uk/

Stagecoach http://www.stagecoachbus.com/

Rapsons http://www.rapsons.co.uk/

Westcoastmotors http://www.westcoastmotors.co.uk/

CalMac Scottish Island Ferries http://www.calmac.co.uk/

Northlink Ferries http://www.northlinkferries.co.uk/

Inverness Airport http://www.invernessairport.com/.

Highlands and Islands Airports http://www.hial.co.uk/

Loganair http://www.loganair.co.uk/

Highland Airways http://www.highlandairways.co.uk/

British Airways http://www.britishairways.com/travel/home/public/en_gb

This page was last updated on 15.12.2006. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme